Mesaj Panosu

NX CAM Robot Programlaması

   Mesaj Panosu

    Unigraphics

Yeni Başlık Gönder
Cevap Gönder   

« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar Mesaj

Üye
Üye
Durum:Offline
Üye No: 47377
Kayıt: 22.02.2017
Puan: 0
Mesajlar: 1
Şehir: istanbul

MesajTarih: 22/2/2017, 15:46    Mesaj konusu: NX CAM Robot Programlaması Alıntıyla Cevap Gönder
Endüstride İşleme Süreçlerini Robotlarla Planlama, Onaylama ve En İyi Duruma Getirme
Günümüzde hem ülkemizde hem de globalde pek çok endüstride robot kullanımı hızla artmakta.2 ana trend bu değişikliği yönlendirmekte: bunlardan ilki doğruluk hesaplarındaki son gelişmeler, diğeri ise robotların aynı işi tekrar tekrar yapma ve yük kapasitelerinin işleme görevleri için yeterli boyutta olması, bu husus önemli çünkü günümüzde uzun süreli çalışma saatlerinde hatasız olarak robotların çıkardığı kadar kaliteli iş çıkartacak nitelikli çalışanlar bulmak oldukça zor.

Kaldırma, kaynak yapma, yerleştirme gibi alışılagelmiş imalat faaliyetlerinin yanı sıra günümüzün robotları freze yapma, ezme , kırpma , yapıştırma gibi işlemleri de başarı ile yerine getiriyorlar. Günümüzün robotlarının yaptığı bu karmaşık üretim faaliyetlerinde robotların programlamasında, var olan yazılım ürünlerini kullanmak düz bir yaklaşım ve üretim süreci için zorlayıcı bir faktör olabilir. Bu aşamada Siemens PLM yazılım çözümleri işin içine girmektedir. Siemens PLM Software firması ileri seviyede robotik çözümler için Tecnomatix yazılımıyla birlikte , NX CAM yazılımını NX CAM robot programlama çözümleri için kullanmakta.

NX CAM robotik yazılımı ,endüstriyel robotlarınız için , işleme tarzı görevlerde , robotları dizayn etme, simüle etme, doğrulama, optimize etme ve programlama işlemlerini gerçekleştirmeye olanak sağlar. NX CAM robotik yazılım, çözümü yüksek hassasiyet isteyen , çok açılı robotik operasyonlarda yüksek verimlilik ve kaliteyi arttırır.

NX CAM Robot Yazılımı ve Sağladığı Faydalar
Robot Tanımlaması:
NX CAM machine tool builder(makine takım kurucusu) , şimdi, NX CAM ‘deki makine seleksiyonları gibi robotları kapsayarak , robotik kinematik zincirleri tanımlamaya olanak sağlıyor. Bu işlem robot hareketlerini simüle etmenin temelini oluştururken, aynı zamanda süreci kontrol eden kişiye doğru çıktı sağlar.

Robotik Yörüngede Takım Yolu:
NX CAM robot programlamasının arkasında yatan konsept, son dengeleyici devinimi sağlamak için NX CAM’in sağlam takım yolu oluşum metotlarını kullanmaktır. Bu devinim, kesicinin veya ezicinin hangi düzlemde ilerlemesi gerekliyse o düzlemde ilerlediğinden emin olmanızı sağlar. Buna ek olarak bazı durumlarda ekstra serbest açıyla hareket gerekmektedir. Robotun kurulumu, başlama ve bitiş durumları ve devinimi boyunca devinime kılavuzluk etmeye yardımcı olan ek kurallar sağlar.

İleri Robot Kurumları:
Zor menzilli karışık şekillerin işlenmesini mümkün kılma aşamasında NX CAM robot programı , robotu senkronize etmede ve devinim paletini kontrol etmede devreye girmektedir.

Robotik Yörünge Geçerlemesi:
Robotik yörünge geçerlemesi için, tam ve kanıtlanmış uygunlukta NX CAM geçerleme aracı sağlanmış durumdadır. Madde kaldırma geçerlemesi makine simülesi sırasında görüntülenebilir. Ayrıca robot, robotun takımı ve parçaları arasındaki her türlü problemi belirlemek için , çarpışma dedektörü ve sızdırma denetlemesi mevcuttur.

Offline Programlama:
NX CAM robot programlaması ile kullanıcı offline programlama yapabilme şansına sahiptir. Offline emir verme sistemi, devinime başlama, yaklaşma hareketi, kalkış hareketi gibi pek çok evrede kullanılabilir.

Ortak NX Platformu Sağlama:
NX robot programı ile, bilgisayar destekli imalat programı (CAM) gibi NX ‘in diğer aplikasyonlarının bazı faydalarından yararlanabilirsiniz. NX ‘de bilgisayar destekli dizayn CAD için standardize işlemi yapmak , CAM ve robotik programlama yazılım alma , yükleme ve eğitimini verme süreçlerinizi kolaylaştırır.
[Linki görmek için üye olmanız gerekmektedir][Linki görmek için üye olmanız gerekmektedir][Linki görmek için üye olmanız gerekmektedir]

Kod:
http://www.bogaziciyazilim.com/cozumlerimiz/1/nx/4/imalat-icin-nx-cam.html


Kod:
http://www.bogaziciyazilim.com
Üst Bölüm
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel mesaj gönder
Mesajları göster:   


Yeni Başlık Gönder    Mesaj için teşekkür et
Cevap Gönder   

   Mesaj Panosu

    UnigraphicsForum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız
Bu foruma eklenti gönderemezsiniz
Bu forumdan eklenti indiremezsiniz

Bookmark this page to Facebook Bookmark this page to Twitter Bookmark this page to GoogleBookmark this page to Delicious Bookmark this page to Digg Bookmark this page to Blogmarks Bookmark this page to Blinklist Bookmark this page to Furl Bookmark this page to linkaGoGo Bookmark this page to Reddit Bookmark this page to Simpy Bookmark this page to Technorati Bookmark this page to Spurl Bookmark this page to Yahoo!


Benzer Başlıklar
Başlık Yazar Forum Cevap Son Mesajlar
Yeni mesaj yok Önemli: odtü robot topluluğu huso Önerdikleriniz 7 11/6/2013, 21:38 Son gönderilen mesajlar
fiducia
Yeni mesaj yok Önemli: catia da çizdiğim robot moldmaker Çizimleriniz(catia) 117 21/5/2018, 14:37 Son gönderilen mesajlar
ugurkas1903
Yeni mesaj yok Konveyör Seti Plc Programlaması (s730... bobinaj PLC Sistemleri(Siemens,S7-200,HMI,Scada,simülatörler.vb) 0 31/1/2010, 20:02 Son gönderilen mesajlar
bobinaj
Yeni mesaj yok Solidworks robotik robot kol robot ta... huso Solidworks Görsel Derslerimiz 0 31/1/2009, 14:31 Son gönderilen mesajlar
huso
Yeni mesaj yok analog robot, balance robot, denge ro... isuldur Robotik 0 17/11/2013, 13:46 Son gönderilen mesajlar
isuldur
Yeni mesaj yok ÇİZGİ TAKİP EDEN ROBOT ( Line trace r... isuldur Robotik 0 11/1/2009, 01:04 Son gönderilen mesajlar
isuldur
Yeni mesaj yok Makine robot, robotik projesi solidwo... huso Robotik 0 18/4/2010, 11:27 Son gönderilen mesajlar
huso
Yeni mesaj yok Robot yapımı, Robot tasarımı hakkınde... huso Robotik 0 26/10/2009, 10:57 Son gönderilen mesajlar
huso
Bu başlık kilitlenmiştir; cevap yazamaz, mesajları değiştiremezsiniz Robot Builder's Sourcebook : Over 2,5... huso Robotik 0 5/3/2010, 12:16 Son gönderilen mesajlar
huso
Yeni mesaj yok Robot Builder's Sourcebook: Over 2,50... huso Robotik 0 11/4/2008, 22:28 Son gönderilen mesajlar
huso


Kod Çalışma Süresi = 0.1005 saniye, SQL Sorgu Adedi = 28, GZIP = Kapalı Hata denetimi = Kapalı,
Powered by phpBBPano Güvenliği

144632 Saldırı girişimi engellendi